Як спілкуватись з дітьми раннього віку (до 3-х років)

Як спілкуватися з дітьми раннього віку (до 3-х років)

1.    Будьте послідовні. Не забороняйте дитині те, що вчора їй дозволяли.

2.    Будьте ввічливі з дитиною, тоді малюк засвоїть саме таку модель поведінки.

3.    Співпрацюйте з дитиною, а не керуйте нею. Накази й різкі заборони можуть спровокувати спалах агресії.

4.    Введіть чітку систему заборон. Їх має бути небагато. Такі заборони потрібні для відчуття безпеки дитини (не брати сірники, не включати газ тощо).

5.    Формулювати заборони слід чітко й конкретно. Краще сказати: «Гаряче!», «Брудно!», ніж «Не можна!», «Відійди!».

6.    Встановіть певні правила життя сім'ї.

7.    Розширте репертуар поведінки дитини. Розповідайте, як можна розв'язати різні конкретні проблеми. Показуйте дитині приклад різних реакцій на подію (позитивні і негативні).

8.    Використовуйте у спілкуванні з дитиною короткі, чіткі, зрозумілі малюку інструкції. Не захоплюйтесь нотаціями (інакше дитина може подумати, що ви просто нею не задоволені або не любите її).

9.    Караючи дитину, не будьте надмірно суворими і не принижуйте гідності малюка.

10.                      Будьте терплячі.

11.                      Частіше кажіть дитині, що ви її любите. Хай малюк знає, ви його любите просто за те, що він є, а не за те, що він прибрав іграшку чи з'їв кашу.